Kedves Ügyfeleink! Ezen az oldalon csokorba szedtük a legtöbbször felmerülő kérdéseket és a hozzájuk tartozó válaszokat. Ha mindezeken kívül lenne még kédése, hívjon minket bizalommal!
1. Hogyan lesz közös munkánk a lehető leggyorsabb és zökkenőmentes? Milyen lépések szükségesek a gyors végeredményhez?
Kattintson az "ÉRTÉKBECSLÉS MENETE" oldalra, ahol minden információt megadunk a gördülékeny ügyintézéshez!
2. Milyen értékbecslési módszereket alkalmaznak az ingatlan értékének meghatározásakor? Különbözik-e a módszer az eltérő funkciójú ingatlanok esetében?
Három fő módszerrel dolgozik az ingatlan értékbecslés szakma, melyekről részletesen az adott linkre kattintva olvashat. Ezen módszerek alkalmazását az értékbecslés célja és az adott ingatlan funkciója szerint választjuk meg. Lakóingatlanokhoz jellemzően a piaci összahsonlításon alapuló számítást használjuk, míg kereskedelmi, ipari ingatlanok esetében már figyelembe vesszük azt is, hogy a tulajdonos számára ezen ingatlanok jellemzően pénztermelő beruházások.
- Piaci összehasonlító adatok elemzésén alapuló módszer.ról itt olvashat: PIACI ÖSSZEHASONLÍTÁS
- Költségalapú érték (nettó pótlási érték) módszer leírását itt találja: KÖLTSÉGALAPÚ SZÁMÍTÁS
- A hozamszámításon alapuló értékelési módszerről itt írunk bővebben: HOZAMSZÁMÍTÁS
3. Alkalmas-e az értékbecslés eredménye arra, hogy bíróságon képviselje az ingatlan értékét?
Nagyon sok esetben lehet szükség arra, hogy jogi kérdésekben is egyértelmúen alkalmazható értékbecsléssel rendelkezzünk. A bíróságokon is bemutatható, a bírák által is elfogadott számításokat Igazságügyi Szakértők által elkészített értékbecslések alkalmasak jogi ügyek megoldásához. Ehhez mi is tudunk megrendelőinknek segítséget nyújtani! Az alábbi linken megtalálja az ehhez szükséges információkat:
IGAZSÁGÜGYI SZAKÉRTŐI ÉRTÉKBECSLÉS